Pārdodas ipašums Vecpiebalga, 4.5ha

Pārdodas ipašums Vecpiebalga, 4.5ha

ID: M2003

Rajons: Vecpiebalga
Laukums:
4.5Ha

57000

Pārdodas īpašums Vecpiebalgas apkārtnē – 4,5 ha plašs īpašums ar senatnes elpu gleznainā, dabas ieskautā ainavā.

Ēkas

Īpašumā atrodas divi dzīvojamie nami. Bijušajai skolas ēkai ir labi saglabājušies pamati ar plašu, akmens velves pagrabu, kas joprojām ir gatavs veikt savas funkcijas. Ēkai ir saglabājušās oriģinālās akmens mūra un ķieģeļu nesošās sienas. Jaunāko laiku pārbūvējumi nav bijuši kvalitatīvi un ilgmūžīgi, tāpēc jau zuduši, lai ēka uzsāktu savu jauno dzīvi.

Nelielais nams blakus piedzīvojis daudzus pārveidojumus, tomēr tieši tas ļāvis saglabāties oriģinālajām akmens un koka konstrukcijām. Sienas ir biezas, palodzes – platas, durvis un logi ir veidoti arkveidā, kas atklājas zem nodrupušā apšuvuma. Restaurācija varētu būt veiksmīga, jo sākotnējās konstrukcijas ir labi saglabājušās.

Ainava

Gar vienu piebraucamā ceļa pusi aug simtgadīgi vītoli. Vecās liepas un augstās egles it kā sargā šo vietu. Ir saglabājies ābeļdārzs. Īpašums ir pilnībā dabas ieskauts, nekur tuvumā nav lielu maģistrāļu, dzelzceļa, ražošanas objektu - vide bez augstsprieguma līnijām, šosejas skaņām un putekļiem. No jebkuras īpašuma vietas paveras skats uz kalnaino Vecpiebalgas ainavu. Īpašums tiek appļauts, dzīvojamās zonas nav aizaugušas ar krūmiem.

Vēsture

Vēstures avotos minēts, ka šajā īpašumā no 1882. gada atradās brāļu Kaudzīšu dibināta un viņu vadītā jaunuzceltā pagastskola, kas zināma kā Ogrēnskola. Matīss Kaudzīte tajā strādāja par skolotāju, bet brālis Reinis Kaudzīte - par skolotāja palīgu. Ēka kā skola funkcionēja vēl ilgi - līdz pat 20.gs. vidum.

Vide

Vecpiebalga ir Vecpiebalgas novada un arī pagasta centrs Vidzemes centrālajā daļā - Piebalgas paugurainē, izvietojies starp Alauksta un Ineša ezeriem. Attālums līdz Madonai - 37 km, līdz Cēsīm - 49 km, līdz Rīgai - 128 km. Vecpiebalgā atrodas novada dome un administrācija, vidusskola, kultūras nams, bibliotēka, aptieka, luterāņu baznīca, muzeji, muižas pils, tūrisma informācijas centrs.

Links uz PDF dokumentu: M2003_Sobstvennostj_v_Vecpiebalge.pdf

Telefons: +371 2973 4242
E-pasts: pavel@fedotov.lv

Parakstieties, un saņemiet jaunumus un speciālus piedāvājumus: