Pārdot dzīvokli – nopirkt dzīvokli

Precīzāk sakot – pārdot pēc iespējas dārgāk, nopirkt pēc iespējas lētāk.

Vai tas ir iespējams? Bez šaubām! Ja šo darbu veic nekustamā īpašuma speciālists, kurš ir specializējies šādu darījumu veikšanā, ir garantija, ka darījumi noritēs ātri, tie būs droši un Jums izdevīgi.

Apmēram viena trešdaļa no mūsu klientiem ir vērsušies pie mums ar lūgumu pārdot viņiem piederošo nekustamo īpašumu un iegādāties tā vietā citu. Iemesli tam ir dažādi:

 1. Bērni izauguši un nevar vai nevēlas dzīvot kopā ar vecākiem.
 2. Īpašums jāpārdod, jo ir nepieciešama nauda un arī kaut kur vajag dzīvot.
 3. Vēlēšanās pārcelties uz citu dzīvesvietu.
 4. No liela dzīvokļa pārcelties uz mazāku vai otrādi – no mazāka uz lielāku.
 5. No dzīvokļa pilsētā pārcelties uz dzīvi privātmājā.
 6. Ģimene izira un ir nepieciešama atsevišķa dzīvojamā platība.
 7. un tamlīdzīgi...

Ja īpašnieks ir pieņēmis lēmumu patstāvīgi veikt šo īpašumu pārdošanu un pirkšanu, viņam jārēķinās, ka šis būs ļoti garš un sarežģīts process. Vispirms Jums ir ļoti izdevīgi jāpārdod Jums piederošais īpašums. Šeit nav runa tikai par finansiālo pusi, bet gan arī par Jums izdevīgiem līguma nosacījumiem – galvenais nosacījums Jūsu dzīvokļa atbrīvošanas termiņš, jo Jums taču ir jāsameklē un jānopērk cits nekustamais īpašums (nepārmaksājot). Un, ja vēl jāņem vērā dažādas nianses darījumos?

Ja Jūs esat ierobežots laikā, lai: vispirms apgūtu tā brīža nekustamā īpašuma tirgus situāciju; regulāri sekotu līdzi īpašumu pieprasījumam un piedāvājumam; sagatavotu un pārbaudītu visus darījumiem nepieciešamos dokumentus, tad Jums tomēr labāk ir vērsties pie zinoša nekustamā īpašuma speciālista, kuram noteikti ir gan potenciālo pircēju, gan potenciālo pārdevēju datu bāze un kurš noteikti pasargās Jūs no iespējamiem riskiem.

Visu uzticot veikt profesionālim, Jūs ne tikai sevi pasargāsiet no kļūdām un nepatīkamiem pārsteigumiem, bet arī ietaupīsiet savu laiku un naudu.

Kādēļ klienti nāk pie mums?

Pavels Fedotovs ir speciālists, kurš nevis vienkārši tikai risina darījumu ar nekustamiem īpašumiem problēmas, bet gan mērķtiecīgi strādā sava klienta interesēs un labā. Klienta īpašums tiks pārdots un tā vietā nopirkts cits īpašums, ievērojot klienta nosacījumus un prasības, un par maksimāli izdevīgāko cenu un ar maksimāli izdevīgākajiem noteikumiem.

Lūk, daži mūsu darba stila piemēri:

Maskavas iela, Ķengarags

Darījuma mērķis: ģimenes locekļiem nepieciešama atsevišķa dzīvojamā platība. Ir nepieciešams vienas dzīvojamās platības, kas ir 3-istabu dzīvoklis, vietā iegūt divas dzīvojamās platības. Problēmas: 3-istabu dzīvoklis atradās Hruščova laikā būvētas mājas 1. stāvā. Pārdodot dzīvokli, par saņemto naudu nopirkt divus vienistabas dzīvokļus bija nereāli. Klienti kategoriski atteicās no dzīvokļiem ar daļējām ērtībām. Neskatoties uz iepriekš minētajiem apstākļiem, izeja tomēr tika atrasta – 3-istabu dzīvokļa vietā klienti ieguva: 1-istabas dzīvokli ēkas 1. stāvā un dzīvokli Jelgavā.

Mežciems

Bankā ieķīlāts 4-istabu dzīvoklis par kuru ikmēneša maksājumi bankai EUR 230 + komunālie maksājumi. Bērni pastāvīgi dzīvo un strādā ārvalstīs. Klienta vēlme bija pārdot šo 4-istabu dzīvokli un tā vietā nopirkt 1-istabas dzīvokli. Mūsu klienta interesēs mums izdevās: atrast pircēju, kurš pārņēma mūsu klienta hipotekāro kredītu, saņemt no pircēja piemaksu par kuru mūsu klientam nopirkām 1-istabas dzīvokli ar visām ērtībām – dzīvošanai, un mazgabarīta dzīvokli (14 kv.m) – izīrēšanai. Tādejādi mūsu klients ne tikai atbrīvojās no hipotekārā kredīta maksājumiem, bet arī saņem ienākumus - ikmēneša īres maksu par mazgabarīta dzīvokļa izīrēšanu.

Ikdiena darbā mūsu uzņēmuma nekustamā īpašuma speciālistiem ļoti bieži nākas risināt dažnedažādas mūsu klientu problēmsituācijas. Mūsu darba panākumi balstās uz to, ka darbs tiek veikts operatīvi, tiek ņemtas vērā visu darījumā iesaistīto personu vēlmes un intereses.

Mūsu darba principi:

 • Pārdot dzīvokli par tā maksimālo tirgus vērtību vai augstāku par to.
 • Strādāt ar patiesiem potenciālajiem pircējiem, izvairoties no "ekskursantiem".
 • Dzīvokļa iegāde par tā minimālo tirgu vērtību vai vēl zemāku, ievērojot visas mūsu klienta vēlmes.
 • Darījumam ir jābūt atklātam un saprotamam visiem tā dalībniekiem. Darījuma norises procesā jāievēro un jārespektē visu darījumā iesaistīto personu intereses.

Kā noris darījums - īpašuma pārdošana un cita īpašuma iegāde?

Pirmajā tikšanās reizē mēs noskaidrojam klienta prasības, vēlmes un nepieciešamības, kas attiecas gan uz pārdodamo īpašumu, gan arī uz jauniegūstamo īpašumu. Tiek noskaidroti konkrēti kritēriji, kas turpmāk vienkāršo un paātrina darbu. Jums jāņem vērā, ka jauniegūstamā dzīvokļa meklējumus mēs uzsākam vēl pirms Jūsu īpašuma pārdošanas.

Nākošais svarīgākais solis – pārdodamā objekta apskate. Iepazīšanās ar tehnisko dokumentāciju un dzīvokļa "vēstures apraksta" sagatavošana, kas var būt noderīga, gan interesanta potenciālajam pircējam..

Jūsu dzīvokļa tirgus vērtības noteikšana, kuru veic speciālists - nekustamā īpašuma vērtētājs. Jūsu īpašumam, balstoties uz izstrādātiem nekustamo īpašumu vērtēšanas kritērijiem, tiks noteikta precīza tā reālā vērtība. Tā nebūs varbūtēja cena, kuras aprēķins balstās uz vidējo tirgus cenu konkrētā teritorijā, konkrētā ēkā (sērija, stāvs u.tml.). Klients tiek iepazīstināts ar sagatavoto analītisko atskaiti un mēs kopīgi vienojamies par īpašuma pārdošanas cenu.

Tālāk jau mūsu nekustamā īpašuma speciālisti uzsāk darbu abos virzienos – Jūsu īpašuma potenciālo pircēju meklējumos un jauniegūstamā īpašuma meklējumus.

Alternatīvā dzīvokļa meklējumi tiek veikti balstoties uz noteikto kritēriju saraksta. “Atlasīto dzīvokļu” variantus mēs izskatīsim kopīgi un vienosimies par dzīvokļiem, kurus turpmāk apskatīsim klātienē.

Darbības, kas tiek veiktas pircēju piesaistei:

 • Vides reklāma.
 • Drukātā reklāma pastkastītēs.
 • Maksas un bezmaksas sludinājumi drukātajā presē.
 • Interneta specializētajos portālos.
 • Nekustamo īpašumu speciālistiem pieejamajās datu bāzēs.

Vienlaicīgi mēs apkopojam dokumentus, kas būs nepieciešami īpašuma pirkšanas-pārdošanas darījumam:

 • Zemesgrāmatas apliecība vai izdruka no Zemesgrāmatas datu bāzes.
 • Inventarizācijas lieta.
 • Dokumenti par parādu neesamību/esamību.
 • Īpašuma kadastrālais novērtējums.
 • Ja īpašums ieķīlāts bankā – bankas piekrišana īpašuma pārdošanai.
 • Dokuments par īpašumā deklarētajām personām.

Dzīvokļa atrādīšana potenciālajiem pircējiem un jauniegūstamā dzīvokļa apskate:

 • Iepriekš ar Jums saskaņotajos laikos mēs ar potenciālo pircēju apmeklējam Jūsu īpašumu. Dzīvokļa apskate notiek Jūsu un manā klātbūtnē;
 • Līdzīgi kā potenciālie pircēji pie Jums, es ar Jums dodos apskatīt jau iepriekš iegādei izvēlētos dzīvokļus. Bez šaubām, visā īpašuma izvēles procesa laikā tiks ņemtas vērā Jūsu korekcijas attiecībā par jauniegūstamo dzīvokli.

Turpmākais rīcības plāns ir labi izstrādāts un aprobēts dzīvē:

 1. Nepieciešamo dokumentu sagatavošana un Rokas naudas līgums ar Jūsu dzīvokļa pircēju.
 2. Jauniegūstamā dzīvokļa izvēle un tā pirkšanas lēmuma pieņemšana.
 3. Jauniegūstamā īpašuma īpašnieka sagatavoto un mums iesniegto dokumentu pārbaude.
 4. Nepieciešamo dokumentu sagatavošana Rokas naudas līgumam ar jauniegūstamā dzīvokļa īpašnieku.
 5. Vienošanās par darījumu secības norisi: kad, kur un kā tiks maksāta pirkuma maksa un tml.
 6. Noslēdzošais etaps: Pirkuma līgumu noslēgšana un parakstīšana, naudas saņemšana (iepriekš atrunātajā kārtībā), dokumentu un īpašuma tiesību juridiskā nostiprināšana.

Likumsakarīgs jautājums: Cik ilgs var būt Jūsu īpašuma pārdošanas un cita īpašuma iegādes process?

Noteikti viss ir atkarīgs no konkrētās situācijas un, ticiet man, situācijas nekad nav pat līdzīgas. Vienīgi es Jums varu pateikt, ka manā praksē šāda veida darījumam īsākais laiks bija 3 nedēļas, bet garākais – 12 mēneši. Tā kā, rēķinieties ar laiku n 3 nedēļām līdz 12 mēnešiem.

Ko es darīšu Jūsu labā? Veikšu, uzraudzīšu un kontrolēšu visu darījumu procesu, lai tas būtu drošs un Jums saprotams. Līdz pat sīkumiem izskaidrošu katru veicamo soli, tā nepieciešamību un nozīmi.

Cik maksā šāds pakalpojums?

Kompleksā pakalpojuma "Pārdošana ar tai sekojošu pirkumu" cena ir no EUR 1500,-. Šāda cena ir pamatota, jo cena par atsevišķi veikto "Īpašuma pārdošanu" vai "Īpašuma pirkumu" ir no 3 līdz 7 % no darījuma summas. Atcerieties! Mēs protam pārdot dārgāk, bet nopirkt izdevīgāk!

Ar ko sākt īpašuma pārdošanu – ar tā novērtēšanu. Jo objektīvāks=precīzāks būs novērtējums, jo viss ritēs raitāk uz priekšu.

Iepriekšēju novērtējumu mēs varam veikt par velti!

Vēlaties par velti saņemt dzīvokļa novērtējumu? Zvaniet - 29 73 42 42, rakstiet pavel@fedotov.lv, vai atsūtiet sagatavoto pieteikuma formu:

Jūsu vārds:
Jūsu e-pasts:
Jūsu tālruņa nr.:
Pilsēta/rajons:
Iela, mājas nr:
Istabu skaits:
Ievadiet kodu no attēla:
  
* Lūdzu, apstipriniet, ka jūsu dati var tikt glabāti mūsu datu bāzē, un var būt pieejami dažiem mūsu darbiniekiem. Uzspiežot uz apstiprinājumu, Jūs piekritat tam, ka mēs varam apstrādāt Jūsu personas datus, saskaņā ar Privātuma politiku un personas datu apstrādi.

Parakstieties, un saņemiet jaunumus un speciālus piedāvājumus: